Latvijas Universitātes (LU) Eksakto zinātņu un tehnoloģiju fakultātes (EZTF) Ģeodēzijas un ģeoinformātikas institūtu (GGI) uz esošā ģeodēzijas kabineta bāzes 1924. gadā (pirmais direktors – Alvils Buholcs) nodibināja Latvijas Universitātes Inženierzinātņu fakultāte un tas sekmīgi darbojās līdz 1944. gadam. Jau no pašiem institūta pirmsākumiem galvenie tā darbības virzieni bija saistīti ar Latvijas ģeodēzijas un kartogrāfijas attīstības jautājumiem tautsaimniecības vajadzībām, un dažādu ģeodēzijas instrumentu konstruēšanu un uzlabošanu.
Institūts tika atjaunots ar LU Senāta 1994. gada 31. janvāra Lēmumu un kopš tā laika sekmīgi darbojas un ir vadošais zinātniskais institūts tādās zinātnes un pētniecības jomās kā:
- Satelītu ģeodēzija un ģeoinformātika;
- Lāzertālmēru sistēmu (SLR) montāžas un vadības programmatūras izveide;
- Vertikālo nolieču mērījumu izpēte;
- Gravitācijas lauka un augstuma kvazi-ģeoīda modeļa izstrāde un izpēte;
- Zemes vertikālo un horizontālo kustību izpēte;
- Digitālo zenītkameru izstrāde un mērījumu veikšana vertikālo nolieču noteikšanai;
- Ģeoinformātikas pielietojumu atbalsts - ĢIS, telpiskā analīze un simulācijas, tālizpētes datu analīze;
- STATBOX – statistisko datu iegūšana no video datnēm, to analīze, situācijas modelēšana un monitorings;
- Inovatīvu tehnoloģiju un apmācības rīku izstrāde STEAM nozarēs.
GGI ir sekmīgi īstenojis un turpina īstenot nacionāli un starptautiski finansētus fundamentālos un lietišķos pētījumu projektus, kā arī aktīvi darbojas dažādās starptautiskās nozares organizācijās un apvienībās.
Starptautisku atzinību ir ieguvuši Institūta pētījumi ģeoinformātikā un kompetences astroģeodēzikso instrumentu konstruēšana, un to vadības un datu apstrādes programmatūras izstrādē.
GGI šobrīd strādā 13 darbinieki, no kuriem 11 ir ieguvuši doktora zinātnisko grādu dažādās zinātnes jomās (ģeodēzija, ģeoinformātika, astronomija, fizika, ģeogrāfija, elektronika).