Šo darbnīcu pamata mērķis ir valsts sektorā un tam pietuvinātās nozarēs strādājošajiem demonstrēt lēmumu pieņemšanas atbalsta iespējas un dot iespēju iegūt risinājumu sevis vai savas organizācijas definētai problēmai vai izaicinājumam, izmantojot dažādus aktuālus mākslīgā intelekta un mašīnmācīšanās risinājumus.
Ar šī pasākuma īstenošanu paredzēts veicināt sadarbību starp valsts sektora iestādēm un datu zinātnes speciālistiem, kam ir nepieciešamās zināšanas, pieredze un prasmes izstrādāt risinājumus un prototipus dažādu ideju realizācijai, pielietojot mašīnmācīšanos un mākslīgo intelektu.
Galvenie datu zinātnes hakatona jautājumi, uz kuriem tiks meklētas atbildes:
- Vai mākslīgais intelekts var veikt dokumentu apstrādi un automātiski tos aizpildīt?
- Vai lielie valodu modeļi, tādi kā ChatGPT, var sniegt atbalstu dažādos iestādes komunikācijas kanālos (balss, teksts, portāls, u.c.)?
- Kā automātiska e-pastu pirmapstrāde un klasifikācija spēj atvieglot uzņēmuma darbinieku ikdienu?
- Kā rekomendāciju sistēmu izmantošana optimizē lēmumu pieņemšanas procesu valsts iestādē?
Datu zinātnes hakatona pirmajā posmā decembrī noritēs tikšanās ar potenciālajiem ideju partneriem – dažādu valsts sektora iestāžu pārstāvjiem. Tās valsts iestādes, kas vēlēsies saņemt potenciālus risinājumus savu ideju realizācijai, varēs tās izvirzīt tālākai prototipa izstrādei otrās un trešās darbnīcas laikā. Risinājumu izstrādei tiks piesaistīti Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes studenti, Riga Power BI kopienas pārstāvji un citi datu zinātnes jomas entuziasti, kuri vēlas gūt praktisku pieredzi un ir gatavi iesaistīties ideju prototipu realizācijā.
Otrajā posmā, 2024. gada 25. janvārī norisināsies izvēlēto valsts iestāžu ideju prezentācijas un diskusijas ar risinājuma izstrādātājiem. Savukārt, trešajā un noslēdzošajā datu zinātnes hakatona posmā, 2024. gada 8. februārī notiks izvēlēto valsts iestāžu ideju risinājumu un izstrādāto prototipu prezentācijas, kā arī diskusijas ar risinājumu izstrādātājiem.
Reģistrācija klātienē vairs nav pieejama, tomēr interesenti pasākumam varēs sekot līdzi un iesaistīties attālināti, reģistrējoties formā šeit: https://forms.gle/UfefL6jQXRVbaMoc7
SPDAL jeb Statistisko pētījumu un datu analīzes laboratorija ir LU Fizikas, Matemātikas un Optometrijas fakultātes apakšvienība, kas dibināta 2017. gadā ar mērķi izstrādāt zinātniskus pētījumus matemātiskās statistikas un datu zinātnes nozarē, kā arī atbalstīt citas LU struktūrvienības un zinātniskās institūcijas pētījumu dizainu izstrādē un datu analizēšanā. SPDAL darbinieki nodrošina ar matemātisko statistiku un datu zinātni saistīto studiju kursu vadīšanu FMOF, tai skaitā 2023. gadā ar izcilu vērtējumu akreditētajā maģistra līmeņa studiju programmā “Matemātika un datu zinātne”.
Riga Power BI ir kopiena, kas apvieno datu analītikas speciālistus Latvijā ar mērķi dalīties ar zināšanām un sniegt iespēju mācīties vienam no otra pieredzes, organizējot seminārus un diskusijas. Kopienas izveidotājs, Aldis Ērglis, ir vadītājs IT uzņēmumā ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi inovatīvu informācijas tehnoloģiju risinājumu izstrādē, kā arī ir sniedzis vērienīgu ieguldījumu pētniecībā saistībā ar datu analīzi, mašīnmācīšanos un mākslīgā intelekta tēmām Latvijā.