Šī gada “Student Deep Science Hackathon” uzvarētāju komandas – Kristera Katkeviča-Čirkova, Jēkaba Čudara, Markusa Namaja, Martas Paulas Šadinovas, Eduarda Žeira – izstrādātā ideja “SafeSight” ir paplašinātās realitātes brilles un tehnoloģija, kas ar mākslīgā intelekta palīdzību ļautu būvlaukumos atpazīt potenciāli bīstamus objektus, kā arī sniegtu lietotājam instrukcijas drošam darbam, strādājot ar dažādiem instrumentiem un rīkiem.
Hakatona otro vietu un naudas balvu 500 EUR apmērā ieguva studentu un skolēnu komanda “LATSAT”. Savukārt komandas “PowerPulse” un “EmpowerAI” saņēma īpašas motivācijas balvas. Kopumā “Student Deep Science Hackathon” šogad piedalījās 14 komandas.
Starptautiskais hakatons “Student Deep Science Hackathon” tika organizēts kā jaunu inovatīvu ideju radīšanas un attīstīšanas darbnīca, kas paredzēta studentiem un vecāko klašu skolēniem, kuri vēlas veidot starpdisciplināras komandas ar inovācijas potenciālu un radīt interesantas idejas zinātnes, tehnoloģiju, inženierijas, mākslas un matemātikas jomās. Hakatona laikā dalībniekiem tika nodrošināts profesionālu mentoru atbalsts, kopstrādes vide un informācija komercializācijas soļu veikšanai.
Hakatonu organizēja LU CFI un LU CFI Fonds sadarbībā ar LU Studentu Padomi un jauniešu organizāciju “The Raccoons”.
Pasākums tika organizēts projektā Nr.1.1.1.3/18/A/007 – Latvijas Universitātes inovāciju granti studentiem”.