
Sestdien, 20. februārī, tiešsaistē Zoom platformā no plkst. 10.00 līdz 14.00 notiks nodarbību cikla “Astronomija vidusskolai” trešā nodarbība “Debess mehānikas elementi”.
Nodarbībā “Debess mehānikas elementi” klausītājiem būs iespēja noklausīties četras lekcijas par tādām tēmām kā “Keplera likumi”, “Saules sistēma”, “Speciālie efekti” un “Zvaigžņu sistēmas”.
Astronomijas nodarbību cikls piemērots visiem, kas vēlas uzzināt ko jaunu vai atsvaidzināt zināšanas par astronomiju. Cikla trešā nodarbība palīdzēs rast atbildes uz šādiem jautājumiem:
- Vai Keplera likumi ir gudrāki par Kepleru?
- Kā kosmosā kustās divi ķermeņi tālu no citiem?
- Vai ķermeņi krīt pa parabolu vai pa elipsi?
- Kā atklāja Neptūnu?
- Līdz kurienei ir jālido, lai sāktu krist uz Mēnesi?
- Ko grieķi un trojieši dara kosmosā?
- Vai Saules sistēma ir stabila?
- Cik tuvu planētai var izveidoties pavadonis?
- Kādēļ daži asteroīdi sāk rotēt tik ātri, ka sabrūk gabalos?
- Kā paātrināt kosmisko kuģi gandrīz netērējot degvielu?
- Vai zvaigznes var pieskarties viena otrai?
- Kāpēc Algolu sauc par Dēmona zvaigzni?
- Kāpēc zvaigznes aizbēg no galaktikām?
- u.c.
Papildus informācija, pašreģistrācija vēl nereģistrētajiem lietotājiem un saite uz tiešsaistes nodarbību pieejama e-kursā.
Lai automātiski saņemtu informāciju par visām turpmākajām astronomijas nodarbību cikla nodarbībām, aicinām reģistrēties kursam.
Par nodarbību ciklu “Astronomija vidusskolai”
“Astronomija vidusskolai” cikla nodarbības notiek 1 - 3 reizes mēnesī sestdienās 4 x 40 minūtes. Katrā nodarbībā iekļautas arī praktiskās aktivitātes. Interesentiem nav jāpiedalās visās nodarbībās – iespējams izvēlēties un noklausīties arī tikai atsevišķas nodarbības par interesējošo tēmu. Nodarbības vadīs Dr.rer.nat. Dmitrijs Docenko, bet praktiskās aktivitātes organizēs LU FMOF docente Dr. phys. Inese Dudareva. Nodarbībās piedalīties aicināti tiks arī vieslektori. Cikla īstenošanu finansiāli atbalsta LU FMOF Fizikas nodaļas attīstības projekts, bet tehnisko risinājumu nodrošina Latvijas Fizikas skolotāju asociācija (LFSA). Vairāk.
Par Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultāti
Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultāte ir Latvijas Universitātes akadēmiska pamatstruktūrvienība, kas izveidota akadēmiskās darbības organizēšanai fizikas un astronomijas un matemātikas zinātnes nozarēs.