Šogad Zinātnieku naktī 29. septembrī Latvijas Universitātes (LU) Muzejs aicina izzinošā ceļojumā, kas sāksies Magnum auditorijā LU Akadēmiskā centra Dabas mājā.

Plkst. 17.15

Ļoti nozīmīgi izmantošanai ir tādi derīgie izrakteņi kā ģipšakmens, dolomīts, kaļķakmens un citi, savukārt daudz neparastāks bagātību veids ir dolomītos jaunatklātie silīcija minerālu kopojumi – silicīti, kurus arī varēs apskatīt.

Magnum auditorijā ar priekšlasījumu par Zemes dzīļu bagātībām iepazīstinās eksperte Dr.geol. Vija Hodireva un kopā ar visiem interesentiem dosies piedzīvojumā pa Dabas mājas 2. un 3. stāvu, apskatot Muzeja veidotās ekspozīcijas.

 

Plkst. 19.00 iepazīsim “Moricsalas rezervāta liecības” – ekspozīciju, kas izveidota, atzīmējot Moricsalas rezervāta 110. gadadienu, un kurā eksponēti materiāli, kas ir liecinieki rezervāta tapšanai, un tā pastāvēšanas pirmajām desmitgadēm. Priekšlasījumā Magnum auditorijā Botānikas un mikoloģijas kolekciju krājuma glabātāja Daiga Jamonte caur šo priekšmetu stāstiem iepazīstinās ar Moricsalas rezervāta sākotni. Pēc tam sekos kopīga ekspozīcijas apskate, kuras laikā būs iespēja uzdot interesējošos jautājumus un iesaistīties diskusijā.

 

“Sapnis par lidojumu” Zinātņu mājas 7. stāvā aicinās domās doties savos sapņu lidojumos, iepazīstoties ar mākslinieka Jura Zvirbuļa akvareļu ciklu. Mākslinieka J. Zvirbuļa akvareļi par kosmosa tēmu tika radīti 1987. gadā un eksponēti jaunatklātajā Frīdriha Candera memoriālajā muzejā Zasulaukā, raķešbūves pioniera dzimtajās mājās. Tagad izstādē eksponētie akvareļi, kopskaitā 21, ir LU Muzeja krājuma daļa, ko Zinātnieku naktī interesentiem piedāvājam apskatei. Krājuma glabātāja palīdze Gunta Vilka ikvienam palīdzēs iepazīt mākslinieka darbus un Frīdriha Candera fantāziju pasauli.

Par akvareļu kolekciju vairāk lasiet grāmatā “Zvirbulis. Kosmoss. Akvareļi”.

 

Zinātnieku nakts LU 2023 programma.

 

Par LU Muzeja piedāvājumu apmeklētājiem vairāk lasiet šeit.

Dalīties

Saistītais saturs

LU Muzeja ekspozīcija Dabas mājā "Zemes dzīļu bagātības Latvijā: silicīti”
16.03.2023.

LU Muzeja ekspozīcija Dabas mājā "Zemes dzīļu bagātības Latvijā: silicīti”

LU Muzeja ekspozīcija “Moricsalas rezervāta liecības”
27.06.2022.

LU Muzeja ekspozīcija “Moricsalas rezervāta liecības”

LU Muzeja ekspozīcija ‘’Zemes dzīļu bagātības Latvijā: kaļķakmens”
15.02.2022.

LU Muzeja ekspozīcija ‘’Zemes dzīļu bagātības Latvijā: kaļķakmens”

Aicinām iepazīt Zemes dzīļu bagātības - ģipšakmeni
28.09.2020.

Aicinām iepazīt Zemes dzīļu bagātības - ģipšakmeni