LU Dabas māja. © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments

Latvijas Universitāte sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju aicina studētgribētājus uzsākt studijas unikālā starpnozaru akadēmiskā bakalaura studiju programmā “Kultūrvides mantojums”. Uzņemšana studiju programmā norisināsies no 14. jūlija līdz 24. jūlijam.

“Kultūrvides mantojuma jomas speciālisti ir cilvēki, kuri ne tikai paši spēj saskatīt un novērtēt atsevišķus pieminekļus un to nozīmi un saglabātības stāvokli, bet arī izstrādāt priekšlikumus un plānus to turpmākai atjaunošanai un attīstībai, bet īpaši būtu uzsverama šo speciālistu spēja būt par sava veida “misionāriem”, kuru spēkos būtu mainīt sabiedrībā nereti eksistējošos priekšstatus par kultūrvēsturiskā mantojuma nozīmi kopumā, tai skaitā arī piesaistot finansējumu kultūras mantojuma pieminekļu atjaunošanai un uzturēšanai,” uzsver Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes docente un bakalaura studiju programmas “Kultūrvides mantojums” direktore Dr. Agnese Kukela.

VIDEOIESKATS STUDIJU PROGRAMMĀ

Studiju programmas mērķis ir sagatavot studentus pētnieciskai un profesionālai darbībai kultūrvides mantojuma jomā, veidojot starpnozaru pieejā balstītu kultūrvides mantojuma studiju saturu un veicinot kultūrvides mantojuma kā augstākās izglītības un zinātniskās pētniecības virziena attīstību Latvijā.

Studiju procesā ir iespējams iegūt zināšanas, iemaņas un kompetences, kas nepieciešamas materiālā kultūras mantojuma objektu apzināšanai, izpētei, apsaimniekošanai un aizsardzībai, nodrošinot tā ilgtspējīgu un ekonomiski pamatotu uzturēšanu.

Programmas studiju kursus docē pasniedzēji no Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu, Ķīmijas fakultātes, Humanitāro zinātņu fakultātes, Vēstures un filozofijas fakultātes, kā arī pasniedzēji no Latvijas Mākslas akadēmijas.

Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē īstenojamās bakalaura studiju programmas “Kultūrvides mantojums” pamatā ir četri tematiski moduļi, tostarp “Vides zinātnes”, “Vides zinātnes un kultūrvides mantojums”, “Kultūrvides mantojuma teorija un metodes”, “Humanitārās zinātnes un māksla”.

Studiju programmu absolvējušie iegūs dabaszinātņu bakalaura grādu vides zinātnē.

Jaunās studiju programmas absolventu darba tirgu veido kultūras nozares, nekustamā īpašuma apsaimniekošanas uzņēmumi, ietverot arī īpašumu attīstīšanas virzienu, tūrisma un viesmīlības, vides un kultūras aizsardzības sektorus, kā arī kultūras mantojuma zinātnisko izpēti ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē.

Aktuālajai informācijai par uzņemšanu studijās Latvijas Universitātē iespējams sekot vietnē www.gribustudet.lvPlašāka informācija par studiju programmu pieejama ŠEIT.

Programma tapusi projekta “Starptautiski konkurētspējīgu un Latvijas tautsaimniecības attīstību veicinošu studiju programmu izveide Latvijas Universitātē” (projekta Nr.8.2.1.0/18/A/015) ietvaros. Projektā piedalās astoņas Latvijas Universitātes fakultātes un tiek izstrādātas septiņpadsmit jaunas studiju programmas.

Dalīties