Times Higher Education by Subject (THE Subject) reitingā Klīnisko un veselības zinātņu nozarē saņemtais ļoti augstais novērtējums (301.–400. vieta vadošo universitāšu grupā) ir apliecinājums Latvijas Universitātes (LU) studiju, pētniecības, starptautiskās sadarbības un inovāciju augstajai kvalitātei, reitinga rezultātus vērtē LU Medicīnas fakultātes dekāns profesors Valdis Folkmanis.

Kā ziņots, jaunākajā THE Subject reitingā, kurā pasaules augstskolas tiek vērtētas pēc zinātņu nozarēm, LU jau trešo gadu saņēmusi augsto novērtējumu Klīnisko un veselības zinātņu nozarē, starp Baltijas valstu augstskolām ieņemot otro vietu. Kopumā LU saņēmusi vērtējumu sešās no 11 reitinga kategorijām (zinātņu nozarēm), visos saņemot augstāko novērtējumu starp Latvijas augstskolām, kuras iekļautas reitingā.  

“Šāds novērtējums paveiktajam vienlaikus ir gan pelnīta atzinība, gan arī atbildība, jo pie sasniegtā nedrīkstam apstāties,” uzsver MF dekāns. “Īpaši priecē tas, ka šāds rezultāts sasniegts pie lielas procentuālās izteiksmes vērtēšanas kritērijos zinātnisko publikāciju citēšanas biežumam, kas parāda pētniecības ietekme savā nozarē, un starptautiskajai sadarbībai.”  

Prof. V. Folkmanis izceļ faktu, ka “viens no būtiskiem vērtēšanas kritērijiem ir arī studijas (mācību vide) un šajā aspektā esam pierādījuši, ka mūsu augstskolas izvēle investēt modernā infrastruktūrā un nodrošināt iespēju strādāt pasaules līmeņa Akadēmiskajā centrā, ir ne tikai pareiza, bet pat izšķiroša mūsu attīstībai”. Pēc dekāna teiktā, tas liecina, ka “esam uz pareizā ceļa un ir jāturpina stiprināt LU pozīcijas klīnisko un veselības zinātņu nozarē ne tikai Latvijas mērogā, bet arī reģionālā un globālā līmenī”.  

“Veselības mājas projekts noteikti būtu solis šajā virzienā. Esmu pārliecināts, ka mūsu kolēģi, esošie un topošie studenti kopā var uzlabot arī šo lielisko rezultātu un tas ir tikai laika jautājums, kad tas tiks paveikts,” tā V. Folkmanis. 

Reitinga rezultātus veido šādi kritēriji: studijas (mācību vide) – 27,5%, pētniecība (apjoms, ienākumi un reputācija) – 27,5%, zinātnisko publikāciju citēšanas biežums (pētniecības ietekme savā nozarē) – 35%, starptautiskā sadarbība (personāls, studenti un pētniecība) – 7,5%, ienākumi no sadarbības ar uzņēmumiem (inovācijas) – 2,5%. 

Times Higher Education ir viens no trim pasaules ietekmīgākajiem universitāšu reitingiem, ko publicē jau 19. gadu. THE reitings pēc nozares aptver 11 priekšmetu jomas (māksla un humanitārās zinātnes, uzņēmējdarbība un ekonomika, klīniskā un veselības joma, datorzinātnes, izglītība, inženierzinātnes, tiesību zinātnes, dzīvības zinātnes, fizikālās zinātnes, psiholoģija un sociālās zinātnes) un sniedz pārskatu par labākajām universitātēm pasaulē. 

Informācija par reitingu pieejama http://www.timeshighereducation.com 

Dalīties