
Olimpiādē piedalījās Romans Jemeļjanovs (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija), Daniils Košeļevs (Jauno Līderu vidusskola), Maksims Hodosevičs (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija), Kārlis Ģirts Karnītis (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija), Pēteris Teodors Skrastiņš RTU Inženierzinātņu vidusskola). Bronzas medaļas ieguva Kārlis Ģirts Karnītis, Daniils Košeļevs un Maksims Hodosevičs, atzinība - Romanam Jemeļjanovam.
Latvijas skolēnu komandu olimpiādē pavadīja Latvijas Universitātes (LU) Eksakto zinātņu un tehnoloģiju fakultātes (EZTF) Fizikas nodaļas mācībspēki – komandas vadītājs pētnieks (Dr.) Aleksandrs Sorokins, asoc.prof. Ģirts Barinovs un tenūrprofesors Vjačeslavs Kaščejevs. Latvijas izlasi sacensībām pēc īpašas programmas sagatavoja Latvijas Universitātes mācībspēku komanda zinātņu doktora, pētnieka Aleksandra Sorokina vadībā.
Francijas akadēmisko spēku komanda bija sagatavojusi augsta līmeņa uzdevumus. Eksperimentālajā kārtā skolēni mērīja Zemes magnētisko lauku ar rotācijas svārsta palīdzību un pētīja krāteru veidošanos smiltīs, savukārt divas dienas vēlāk teorijas uzdevumi aptvēra plašu fizikas tēmu loku – sākot no elektronu orbītām līdz galaktikas spirālēm un astoņpadsmitā gadsimta pulkstenim. Uzņemošās valsts tradīcijas tika īpaši godinātas ar pēdējo uzdevumu, kurā bija jārisina ogļskābās gāzes difūzijas vienādojumi, lai noteiktu, cik ātri “atšālējas” šampanietis.
Katrs uzdevums bija sadalīts vairākās daļās – katram bija ar ko iesākt, bet, jautājumu grūtībai pieaugot, punktus kopvērtējumā noteica tas, cik precīzi, ātri un radoši dalībnieki spēja uz tiem atbildēt.
Darbu vērtēšana notika iesaistot divas puses – gan organizatoru komanda, gan arī katras valsts izlases vadītāji vērtēja darbus, vadoties pēc rūpīgi izstrādātām labošanas vadlīnijām. Vērtēšanas procesa uzraudzīšanas laikā katras komandas vadītāji, pārstāvot un aizstāvot savu skolēnu intereses, palīdzēja gan labot vērtējumu nepilnības, gan novērtēt īpaši radošus risinājumus, kas neiekļaujas shēmā.
Skolēni savu dalību olimpiādē komentē šādi: "Šī olimpiāde bija brīnišķīga iespēja satikt pasaules labākos jaunos fiziķus un cilvēkus, kuri darbojas fizikas jomā un veic pētījumus. Man šī pieredze bija īpaši vērtīga, jo uzzināju daudz jauna, kas atjaunoja manu iztēli par to, ko ir iespējams sasniegt ar zināšanām. Tas man noteikti noderēs nākotnē. Ir patiess prieks saņemt apbalvojumu par ieguldīto darbu, tā ir motivācija pilnveidoties tālāk." – tā saka Romans Jemeļjanovs. Savukārt Pēteris Teodors Skrastiņš stāsta: "Vidusskolas laikā man vienmēr patika piedalīties olimpiādēs un es esmu priecīgs, ka man bija iespēja sacensties pasaules līmenī. Bet es ar prieku olimpiādes atstāšu aiz muguras, septembrī turpinot fizikas studijas universitātē, jo zinātnē sadarbība ir svarīgāka par sacensību."
Skolēnu dalība starptautiskajos pasākumos tiek nodrošināta Valsts izglītības attīstības aģentūras īstenotā ESF+ projekta “Pedagogu profesionālā atbalsta sistēmas izveide” ietvaros. Latvijas komandas dalību olimpiādē atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrija un AS “Latvenergo”.
Mārtiņš Čakste, AS "Latvenergo" valdes priekšsēdētājs, teic apsveikuma vārdus: "Sveicu un lepojos ar mūsu jauniešiem un viņu sasniegtajām godalgotajām vietām! Latvijas skolēnu panākumi Starptautiskajā fizikas olimpiādē apliecina ne tikai viņu augsto zināšanu un radošās domāšanas līmeni, bet arī milzīgo darbu, ko iegulda gan paši skolēni, gan viņu skolotāji un tā ir viņu visu kopīga uzvara! Priecājos, ka esam varējuši atbalstīt mūsu gudrāko jauniešu tikšanos ar vienaudžiem, kas tagad zina un rēķinās ar latviešu jauniešu jaudu un neatlaidību! Lai šis panākums ir pamats un iedvesma nākamajiem jaunajiem fiziķiem!"
Starptautiskā fizikas olimpiāde (IPhO) tiek organizēta kopš 1967. gada. Pirmā olimpiāde notika Varšavā, Polijā. IPhO piedāvā iespēju skolēniem sacensties, demonstrējot plašas fizikas zināšanas, problēmrisināšanas un analizēšanas prasmes, radošumu, kā arī praktiskās eksperimentālās iemaņas. Latvija starptautiskajā fizikas olimpiādē tiek pārstāvēta kopš 1996. gada. Latvijas komandas vadītāji un novērotāji (kopš 1996. gada) ir Latvijas Universitātes Fizikas nodaļas mācībspēki.