EKSAKTO ZINĀTŅU UN TEHNOLOĢIJU FAKULTĀTE
Latvijas Universitātes Eksakto zinātņu un tehnoloģiju fakultāte ir Latvijas Universitātes akadēmiska pamatstruktūrvienība, kas izveidota akadēmiskās darbības organizēšanai šādās zinātņu nozarēs:
- datorzinātne un informātika;
- elektrotehnika, elektronika, informācijas un komunikāciju tehnoloģijas;
- fizika un astronomija;
- mašīnbūve un mehānika;
- matemātika;
- materiālzinātne;
- nanotehnoloģija;
- sociālā un ekonomiskā ģeogrāfija;
- zemes zinātnes, fiziskā ģeogrāfija un vides zinātnes;
un starpnozaru tematikā, kas saistīta ar:
- STEM jomas skolu un augstskolu didaktiku;
- optometriju un redzes zinātni;
- radiācijas ķīmiju;
- kvantu tehnoloģijām;
- uztveres un kognitīvajiem pētījumiem;
- kā arī citā starpnozaru tematikā atbilstoši Fakultātes kompetencei
Fakultātes struktūru veido Datorzinātņu nodaļa, Fizikas nodaļa, Ģeogrāfijas nodaļa, Ģeoloģijas nodaļa, Matemātikas nodaļa, Optometrijas un redzes zinātnes nodaļa, Vides zinātnes nodaļa, Astronomijas institūts, Atomfizikas un spektroskopijas institūts, Fizikas institūts, Ģeodēzijas un ģeoinformātikas institūts, Ķīmiskās fizikas institūts, Lāzeru centrs, Materiālu mehānikas institūts, Skaitliskās modelēšanas institūts, Starpnozaru izglītības inovāciju centrs, Studiju servisa centrs, un Dabas resursu izpētes centrs.
LU EZTF tiecas pēc izcilības docēšanā, zinātnē, sadarbībā ar industriju. Piesaistot talantīgus mācībspēkus – jau sevi pierādījušus pētniekus un jaunus, perspektīvus zinātniekus – tiek radīta auglīga vide talantu attīstībai. Nozīmīgu vietu LU EZTF darbībā ieņem zinātne. Fakultātē darbojas vairākas pētniecības struktūrvienības, kas veic ne tikai Latvijā, bet arī starptautiski atzītus pētījumus. Studiju procesa sasaiste ar zinātni un industriju dod iespēju jau studiju laikā ieraudzīt apgūtā praktisko pielietoju darba tirgū.