Latvijā polārpētniecība līdz šim galvenokārt ir bijusi saistīta ar diviem izciliem polārpētniekiem – Ivaru Sīli un Leonīdu Slaucītāju. Kopš 2014. gada Latvijā polārpētniecības virzienu attīsta galvenokārt Latvijas Universitātes (LU) Eksakto zinātņu un tehnoloģiju fakultātes Ģeoloģijas nodaļas pētnieki. Līdz šim īstenotas vairākas zinātniskās ekspedīcijas uz Islandi, Grenlandi, Svalbāras arhipelāgu, kā arī Antarktīdu.
Pētījumi pamatā apskata jautājumus, kas saistāmi ar ledāju biezumu, gultnes topogrāfiju, termālo uzbūvi, iekšledāja noteces sistēmu. Tāpat ekspedīciju laikā tiek ievākti dažādi paraugi, kas vēlāk tiek analizēti, sadarbojoties ar citu zinātnes nozaru pārstāvjiem.
Lai iegūtu informāciju par ledāju iekšējo uzbūvi, pētījumos tiek izmantotas ģeofizikālās izpētes metodes (ģeoradars, seismiskā izpēte). Ledāju virsmas modeļu izveidē, kā arī pārvietošanās ātruma mērījumiem, tiek izmantoti dati, kas iegūti ar bezpilota lidaparātiem.
Pētījumi tiek īstenoti gan sadarbojoties ar citu zinātnes nozaru pārstāvjiem Latvijā (Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts BIOR, LU Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas institūts, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs), gan ar ārvalstu sadarbības partneriem (Nikolaja Kopernika Universitāte Toruņā, Ukrainas Nacionālais Antarktikas pētījumu centrs).