Kādas ir tavas intereses pētniecībā?
Fizikas un astronomijas izglītība.
Pastāsti par šobrīd aktuālo savā pētnieciskajā darbībā. Pie kā strādā tieši šobrīd?
Kopš 2012. gada FMOF organizē fizikas olimpiādes novadu posmu tiešsaistē, līdz ar to ir uzkrāti daudz dati par fizikas olimpiāžu uzdevumiem. Šobrīd kopā ar kolēģiem, apstrādājot datus, viens no jautājumiem, ko cenšamies noskaidrot, kādi ir kritēriji, kuriem atbilst fizikas olimpiādes uzdevumu jautājumi, kas ļauj diferencēt skolēnu sniegumu. Veidojot kritērijus, jāņem vērā gan jautājumu fizikālais saturs, gan kādas prasmes nepieciešamas skolēnam, lai nonāktu pie atbildes.
Kad sāki strādāt pie šī brīža pētījuma?
Tā aktīvi un mērķtiecīgi pēdējā gada laikā, kaut gan iepriekšējos gados jau analizējām uzdevumus, kā rezultāta tika sagatavots pēc VISC pasūtījuma metodiskais līdzeklis „Mācību priekšmetu olimpiāžu uzdevumu un to risinājumu krājums. Fizika.” (2021).
Kā nonāci pie šādas tēmas?
Esmu iesaistīta fizikas valsts olimpiādes organizēšanā kopš 2008. gada un astronomijas atklātās olimpiādes organizēšanā tiešsaistē kopš 2015. gada.
Kas, tavuprāt, būs izaicinošākais pētniecības procesā?
Katrs solis pētījumā ir vienlaikus izaicinošs, bet arī interesants, jo atrisinot konkrēto soli, paveras jauni izaicinājumi, ar kuriem jātiek galā – par kuriem iepriekš pat varbūt neesi iedomājies.
Kur pēcāk praktiski varēs pielietot tava pētījuma rezultātus?
Veidojot un atlasot fizikas olimpiādes uzdevumu jautājumus.
Kad un kāpēc nolēmi studēt fiziku?
Pēc vidusskolas, pabeidzot literatūras novirziena klasi, gribējās kaut ko taustāmāku. Bet noteikti ietekme bija arī fizikas skolotājai un viņas vadītajām fizikas un astronomijas stundām.
Kas, gadiem ejot, Tevi motivēja studijas turpināt?
Reizēm vienkārši jāatrodas īstajā laikā, īstajā vietā un jāizmanto iespējas.
Kāda šobrīd ir tava zinātnieka ikdiena?
Daļa laika paiet gatavojot un vadot nodarbības topošajiem fizikas un dabaszinātņu skolotājiem, vadot studentu bakalaura un maģistra darbus. Daļa laika – lasot publikācijas, apstrādājot datus pētījumam, kā arī sadarbojoties ar kolēģiem pētniecībā. Tad vēl dažādi administratīvi pienākumi jāveic. Katra diena atšķirīga.
Vai plāno/vēlies iegūt vēl kādu papildus izglītību?
Neko konkrētu neplānoju, bet cilvēks jau mācās visu laiku un mūsdienās ir ļoti plašas iespējas izmantot dažādus MOOC kursus no dažādām ārzemju augstskolām, lai iedziļinātos jautājumos, kas interesē. Tā ik pa brīdim papildinu zināšanas gan saistībā ar fizikas, gan astronomijas izglītības jautājumiem.
Kas vēl bez fizikas Tevi aizrauj? Ar ko nodarbojies brīvajā laikā?
Brīvajā laikā draugu kompānijā dodos īsākos vai garākos pārgājienos dabā – gar jūru, pa purva takām un arī pa kalnu takām. Patīk spēlēt zoli un stratēģiskās galda spēles. Braucu ar riteni un reizēm piedalos orientēšanās pasākumos.
Nosauc kādu interesantu faktu par sevi?
Kopā ar draugiem esmu nogājusi Latvijas jūras robežu, Lietuvas jūras robežu, tagad turpinām ar Igaunijas jūras robežu, kur nu tā ir ejama gar jūru.
Ja Tev būtu iespēja kaut ko pateikt visai pasaulei, ko Tu pavēstītu?
Reiz kur lasīju un šī doma uzrunā: ka dzīvē viss ir iespējams, neiespējamais prasa tikai nedaudz vairāk laika.
Kas Tevi motivē no rītiem celties?
Gaidāmā diena.
Nosauc piecas lietas, bez kurām nevari iedomāties savu ikdienu.
Grāmatas, internets, laba kompānija, daba un izvēles brīvība.