Līdz š.g. 20. jūlijam LU Akadēmiskā centra Dabas mājas 2. stāvā un uz galvenajām kāpnēm ir apskatāma akadēmiskās bakalaura studiju programmas “Kultūrvides mantojuma izpēte un aizsardzība” studentu darbu izstāde.

Darbi ir tapuši studiju kursos “Mākslas klasisko pamatprincipu studijas”, “Grafiskās izteiksmes metodes un līdzekļi” un “Objekta optisko īpašību izpēte”. Šie kursi tiek īstenoti kā daļa no tematiskā moduļa “Kultūrvides mantojuma teorija un metodes” un ļauj topošajiem kultūrvides mantojuma izpētes speciālistiem attīstīt savas iemaņas gan skiču veidošanā, gan mākslas darbu kopēšanā, gan arī darbā ar dažādiem gleznošanas materiāliem – pasteļiem, zīmuļiem, akvareļiem un eļļas krāsām.

Zīmēšanas un gleznošanas prasmju attīstīšana ir tikai viens no iemaņu veidiem, ko studenti apgūst studiju programmā. Studiju procesā studentiem ir iespēja darboties gan vides zinātnes laboratorijās, gan doties lauka studiju darbos kopā ar citiem dabaszinātņu studentiem, gan arī pētīt dažādus kultūrvēsturiskā un dabas mantojuma objektus un piedalīties daudzās citās aktivitātēs.

 


Akadēmiskā bakalaura studiju programma “Kultūrvides mantojuma izpēte un aizsardzība” ir veidota tā, lai sagatavotu augsti kvalificētus speciālistus starptautiskā līmenī, kuri spēj visaptveroši risināt ar kultūrvides mantojuma objektu – piemēram, vēsturisko ēku, muižu, piļu, baznīcu, parku un dabas pieminekļu – atjaunošanu, saglabāšanu un attīstību saistītus jautājumus. Programmas mērķis ir sagatavot studentus gan zinātniskam, gan profesionālam darbam kultūrvides mantojuma jomā, balstoties uz starpdisciplināru, ko arī nodrošina šī studiju programma.

→ vairāk par studiju programmu

 

 

 

Share