Septembrī tika izsludināts Jura Kalnavārna projektu konkurss dabaszinātņu un medicīnas nozarēs. Kopējais iespējamais projektu finansējums bija 50 000 eiro, lai atbalstītu pētnieku grupu projektus, kas ir vērsti uz jaunu ideju ģenerēšanu. Kopā konkursā uzvarēja septiņi dažādi projekti. 

Juris Kalnavārns 1966. gadā absolvēja Makgilas universitātes inženiermehānikas programmu ar bakalaura grādu un turpināja studijas Prinstonas universitātē, iegūstot maģistra grādu 1968. gadā un doktora grādu 1974. gadā. Viņa izstrādātais promocijas darbs tika veltīts gāzu dinamikas un plazmas fizikas pētījumiem.

Projekti, kas iegūst finansējumu:

  • Atrast mazās baktērijas lielajos purvos: Purva mikrobioma raksturošana (8600 eiro)
  • Datorsistēma neironu tīklu izstrādei mākslīgā intelekta projektiem (5500 eiro)
  • Iekārta šķidru sistēmu elektrovadītspējas noteikšanai -20…+150 grādu temperatūras diapazonā (8300 eiro)
  • iGEM Latvia-Riga 2024 (10 000 eiro)
  • Izcila studējošā atbalsts jonu šķidrumu ar zemas enerģijas jonu pāru lādiņa pārnesi izpētei (7000 eiro)
  • Neinvazīva un objektīva metode magnocelulārās sistēmas darbības novērtēšanai (10 420 eiro)
  • Pārejas metālu koordinācijas savienojumu fizikāli ķīmisko īpašību izpēte kā atslēga pielietojumam  medicīnas un vides aizsardzības tehnoloģijās (15 000 eiro)

Vēlam veiksmes projektu izstrādēs!


Finansējumu ieguvis arī EZTF ORZN projekts, ko pieteikuši jaunie zinātnieki Renārs Trukša un Ilze Ceple:

"Pateicoties LU fonda un Jura Kalnavārna projektu konkursa atbalstam, LU Optometrijas un redzes zinātnes nodaļā tiks izstrādāta programmatūra, kas ļaus ar neinvazīvas un objektīvas metodes palīdzību novērtēt magnocelulārās sistēmas jutību. 

Pētījumi liecina, ka pacientiem ar noteiktiem mācīšanās traucējumiem (disleksija, diskalkulija u.c.) var būt izmaiņas arī magnocelulārās sistēmas darbībā. Šī pētījuma ietvaros Optometrijas un redzes zinātnes nodaļā tiks izstrādāta metode, kas balstīta uz acu kustību analīzi un nodrošinās objektīvu magnocelulārās sistēmas funkcionalitātes izmeklēšanu. Papildus projekta mērķis ir attīstīt tehnoloģiju, kas ļaus izstrādāt neinvazīvas un objektīvas metodes atsevišķu redzes funkciju izvērtēšanai.

Paldies LU fondam par iespēju īstenot jaunas idejas!"


Par LU fondu: Latvijas Universitātes fonds dibināts 2004. gadā ar mērķi veicināt sadarbību ar Latvijas Universitātes esošajiem un potenciālajiem mecenātiem un sadarbības partneriem. Fonds ir izveidots, lai piesaistītu finansējumu un sniegtu atbalstu LU izcilākajiem studentiem, pētniekiem un viņu vadītajiem projektiem un pētījumiem, veicinātu modernas mācību vides izveidi, kā arī nodrošinātu Latvijas Universitātes ēku būvi un rekonstrukciju. Investējot Latvijas nākotnē, LU fonds strādā, lai stiprinātu Universitātes saikni ar sabiedrību un veicinātu ilgtspējīgu un konkurētspējīgu akadēmiskās vides attīstību Latvijā.

Share